24 تير 1398 16:24:20
دومين‌ جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري برگزار شد.

دومين‌ جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رييس‌جمهور با شركت جمعي از پژوهشگران و صاحب‌نظران توسعه در محل استقرار گروه‌هاي پژوهشي مركز (ساختمان سپند) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده نگري، دكتر محمدباقر نوبخت رئيس اين گروه پژوهشي در اين نشست اظهار داشتند: براي رسيدن به الگوي مطلوب توسعه كشور، در ابتدا نياز است تا بررسي دقيق و هدفمندي از مطالعات انجام گرفته توسط مراكز و مؤسسات پژوهشي كه در امر توسعه فعاليت دارند، صورت بپذيرد، همچنين در اين گام نياز است تا بانك اطلاعات جامعي از صاحب‌نظران و محققان در عرصه‌هاي گوناگون كه داراي تخصص و تبحر در توسعه‌ مي‌باشند، به منظور استفاده از دانش و بهره‌مندي از آخرين دستاوردها و نتايج مطالعاتي آنان، تهيه گردد. 
رئيس گروه پژوهشي توسعه تأمين مالي و اقتصاد بين الملل مركز در ادامه اظهارات خود تأكيد كردند كه ما در گروه توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين الملل، از همكاري تمام مراكز علمي كه به صورت تخصصي به مطالعه برنامه‌ريزي توسعه مشغول هستند و نيز از تجارب صاحب‌نظران اين عرصه بهره خواهيم برد و با لحاظ كردن اين كه، توسعه كشور امري بومي و درون‌زا است، از تمام تجربه‌هاي جهاني و بين‌المللي نيز بهره خواهيم برد. همچنين با توجه به لزوم توجه به آينده در اهداف برنامه‌هاي توسعه، تاكيد بر شناسايي آخرين دستاوردها و هدف‌گذاري‌هاي آينده برنامه‌هاي توسعه‌اي ساير كشورها را با اهميت خوانده و از همه اعضا و صاحب‌نظران درخواست نمودند تا تصوير آينده را براي ترسيم بهتر الگوي مطلوب توسعه با اين اين گروه مطرح نمايند. 
در ادامه جلسه گزارشي از وضعيت ايران و كشورهاي منطقه‌اي جهان در شاخص توسعه انساني نيز ارائه گرديد.
شايان ذكر است كه جلسه گروه توسعه پژوهشي، تأمين مالي و اقتصاد بين الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري هر هفته يك بار تشكيل مي‌شود.

گالري تصاوير جلسه

تمامي حقوق اين سايت متعلق به مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.
Powered by Tetis PORTAL