28 مرداد 1398 19:7:50
رئيس سازمان برنامه‌وبودجه: تدوين سند ملي آمايش و الگوي مطلوب توسعه از اهم ماموريت‌هاي مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري است.

ششمين جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رييس‌جمهور با شركت جمعي از پژوهشگران و صاحب‌نظران توسعه در محل استقرار گروه‌هاي پژوهشي مركز (ساختمان سپند) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده نگري، دكتر محمدباقر نوبخت رئيس هيئت امنا مركز در اين نشست اظهار داشتند: تدوين سند ملي آمايش و طراحي الگوي توسعه مطلوب ايراني-اسلامي از اهم ماموريت‌هاي سازمان برنامه‌وبودجه است كه به مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري به عنوان اتاق فكر سازمان محول شده است.
دكتر نوبخت در اين جلسه افزودند كه بر اساس ماموريت مصرح در وظايف گروه پژوهشي توسعه، تامين مالي و اقتصاد بين‌الملل، تدوين الگوي توسعه مطلوب در دستور قرار گرفته است و تلاش مي‌شود تا در ادامه به بقيه ماموريت‌هاي اين گروه كه تامين مالي و تصريح وضعيت اقتصادي كشور در عرصه اقتصاد بين‌الملل است نيز پرداخته شود.
رئيس سازمان برنامه و بودجه همچنين خاطر نشان كردند كه بر اساس خواست مقام معظم رهبري وظيفه تدوين الگوي توسعه از دولت خواسته شده است و سازمان برنامه‌وبودجه با توجه به رسالت خود مبني بر راهبري و رصد توسعه كشور تبيين الگوي توسعه را وظيفه خود مي‌داند. در سازمان برنامه‌وبودجه نيز مركز پژوهش‌هاي توسعه‌وآينده‌نگري متولي اين موضوع بوده و پيگيري مباحث مرتبط با برنامه‌ريزي توسعه را پيگيري مي‌نمايد.
 در اين جلسه گزارشي از نقشه راه پيشنهادي گروه براي تدوين الگوي مطلوب توسعه و مفهوم توسعه و تعريف مورد نظر از توسعه ارائه شد. در ادامه صاحب نظران و كارشناسان گروه نظرات خود را در خصوص موضوعات مطرح شده بيان نمودند.

گالري تصاوير

تمامي حقوق اين سايت متعلق به مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.
Powered by Tetis PORTAL