1 مهر 1398 19:10:1
نهمين جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري برگزار شد.

نهمين جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رييس‌جمهور با شركت جمعي از پژوهشگران و صاحب‌نظران توسعه در محل استقرار گروه‌هاي پژوهشي مركز (ساختمان سپند)  در تاريخ 1 مهر 1398 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده نگري، دكتر محمدباقر نوبخت رئيس اين گروه پژوهشي در اين نشست اظهار داشتند: دولت مورد مطالبه نظر و اثر در مورد الگوي اسلامي ايراني پيشرفت است و سازمان برنامه‌وبودجه به عنوان دستگاه‌برنامه‌ريز و استفاده‌كننده از اين الگو مسئول تدوين پاسخ متناسب است.
با توجه به رسالت مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري وظيفه تدوين و تدقيق اين موضوع با مركز بوده است كه توقع مي‌رود اين مهم در اسرع وقت آماده شده و در اختيار دولت و سازمان برنامه‌وبودجه كشور گذاشته شود.
در ادامه دكتر نوبخت بر تسريع در فرآيند تدوين الگوي مطلوب توسعه و تلاش بيشتر محققان و صاحب‌نظران در تكميل مباحث مرتبط تاكيد داشته و خاطر نشان كردند به منظور آماده‌سازي پيش‌نيازهاي برنامه هفتم اين موضوع در دستور كار اول مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري قرار گيرد و انتظار مي‌رود تا پايان سال جاري به نتيجه نهايي برسد.
در ادامه جلسه گزارشي از شاخص توسعه پذيري (سيمرغ توسعه) ارائه گرديد و در ادامه صاحب‌نظران و اعضاي گروه پژوهشي به ارائه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.

گالري تصاوير نشست

تمامي حقوق اين سايت متعلق به مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.
Powered by Tetis PORTAL