14 مهر 1398 9:50:21
ارائه پيش‌طرح مدل بومي بهبود محيط كسب‌وكار در دهمين جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري مورد گفتگو قرار گرفت.

دهمين جلسه گروه پژوهشي توسعه، تأمين مالي و اقتصاد بين‌الملل مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري به رياست دكتر محمدباقر نوبخت معاون محترم رييس‌جمهور و با شركت جمعي از پژوهشگران و صاحب‌نظران توسعه در محل استقرار گروه‌هاي پژوهشي مركز (ساختمان سپند) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده نگري، دكتر محمدباقر نوبخت رئيس گروه پژوهشي در اين نشست اظهار داشتند: در خصوص تدوين الگوي مطلوب توسعه با استفاده از مطالعات قبلي مركز تحقيقات استراتژيك به 7 سوال كليدي در اين خصوص دست يافته‌شد كه امروز بنا به نياز روز و آينده كشور اين سوالات در مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري سازمان برنامه‌وبودجه كشور مورد دقت و بررسي مجدد قرار خواهد گرفت. 
رسالت گروه پژوهشي توسعه، تامين مالي و اقتصاد بين‌الملل اين است تا با بررسي دقيق اين سوالات و موضوعات مرتبط و استفاده از ساير منابع موجود نظير نتايج مطالعاتي و دستاوردهاي مركز الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، الگوي مطلوب توسعه ايراني اسلامي را تدوين و ارائه نمايد.
دكتر نوبخت در ادامه افزودند؛  تدوين الگو تنها يكي از وظايف اين گروه پژوهشي است و اين گروه بايد با تشكيل كميته‌هاي تخصصي، موضوعات محوري ديگر را شناسايي و همزمان در دستور كار گروه قرار دهد.
در ادامه جناب آقاي علي فيروزي، رئيس مركز ملي مطالعات، پايش و بهبود محيط كسب‌وكار وزارت امور اقتصادي و دارايي به دعوت رياست مركز پژوهش‌هاي توسعه‌وآينده‌نگري به ارائه پيش‌طرح مدل بومي بهبود محيط كسب‌وكار پرداختند. 
در اين طرح عناصر اصلي تسهيل‌كننده فضاي كسب‌وكار مورد بررسي قرار گرفته و با استفاده از تجربيات جهاني موفق و تعديل مدل‌هاي موفق بهبود محيط كسب‌وكار با توجه به شرايط اقتصاد ايران مدل بومي بهبود محيط كسب‌وكار ارائه شده‌.
در ادامه صاحب‌نظران و اعضاي گروه پژوهشي به ارائه نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.

گالري تصاوير نشست

تمامي حقوق اين سايت متعلق به مركز پژوهش‌هاي توسعه و آينده‌نگري بوده و استفاده از  مطالب آن با ذكر منبع بلامانع است.
Powered by Tetis PORTAL